Business World Global

Akbank’tan bir ilk daha

Akbank’tan bir ilk daha
30 Ocak 2021 - 22:05

Akbank, The Valuable 500’e Türkiye’den katılan ilk banka ve kurum oldu!

Akbank, kapsayıcılık ve çeşitlilik ilkeleri ilkeleri engelli bireylerin çalışma hayatına katılımını desteklemek için küresel bir girişim olarak kurulan Valuable 500’ün imzacısı oldu!

Engelli bireylerin iş hayatına katılımlarını desteklemek ve yaratacakları değer farkındalık oluşturmak adına kurulan The Valuable 500’e Akbank da katıldı. Sürdürülebilirlik alanında Türkiye’de öncü çalışmalara imza atan Akbank, girişime Türkiye’den katılan ilk banka ve kurum oldu.

2021 yılı dilini engelli bireylerin iş dünyasına katılımını desteklemek adına taahhütte bulunacağını açıklayan Akbank, 29 Ocak tarihinde yapılan uluslararası basın açıklaması ile girişimin bir üyesi üyesi olan bu konuda ileriye dönüştü.

Konuya açıklamalarda bulunan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Sürdürülebilirlik dünyada ve ülkemize fayda sağlayacak her türlü girişimin destekçisi olmaya çalışıyoruz. İş stratejimizin parçası bir parçası olarak aldıklıkla ilgili yakın zamanda açıkladığımız stratejimiz ve somut hedeflerimizle yepyeni bir dönemi başlattık. Bu bağlamda, The Valuable 500’e katılan ilk Türk bankası ve kurumu olmaktan gurur duyuyoruz. Kapsayıcılık ve çeşitliliği kültürümüzün önemli bir parçası olarak görüyoruz. Geleceğin Türkiye’si için herkesin yeteneklerinden, düşüncelerinden faydalanmanın önemine, bunu yaratıcı bir katkı olarak tetikleyecek büyük bir değer olarak kabul etmek. Bu nedenle The Valuable 500’e katılarak,

Ocak 2019’da Dünya Ekonomik Forumu Davos’taki Toplantısı’nda başlatılan The Valuable 500 bütün tedarik zincirindeki iş sistemini engelli bireylerin yararına dönüştürmeyi tekbülbül CEO’sudur. Girişime iki yılda 35 ülkeden 400’ün üzerinde CEO katılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.