Business World GlobalTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

5 milyon Moskovalı’nın atıklarından enerji üretecek tesise YENİGÜN imzası.

5 milyon Moskovalı’nın atıklarından enerji üretecek tesise YENİGÜN imzası.
7.502
07 Ağustos 2019 - 19:18

Türkiye’nin köklü uluslararası müteahhitlerinden YENİGÜN, 5 milyon Moskovalı’nın atıklarını enerjiye dönüştürecek tesisin inşasını üstlendi. Rusya’nın güçlü gruplarından AGC-1 ile sözleşme imzalayan YENİGÜN tarafından kurulacak tesiste, 700 bin ton atık işlenerek 1,5 milyon Moskovalı’nın elektrik ihtiyacı karşılanacak.

Türk müteahhitlerinin en önemli geleneksel pazarlarından Rusya yeniden hareketlendi. ENR-Dünyanın En Büyük Uluslararası 250 Müteahhidi listesinde yer alan ve Türkiye’nin uluslararası pazarda faaliyet gösteren en köklü firmalarından biri olan YENİGÜN,Rusya’nın önde gelen şirketlerinden Alternative Generating Company-1 (AGC-1) ile Moskova için planlanan yeni atık yönetim sisteminde önemli bir adımı hayata geçirecek.

YENİGÜN, AGC-1 ile “Atıktan Enerji Üretim Tesisi” inşa etmek üzere 2 Ağustos’ta sözleşme imzaladı. Rusya’nın atık yönetiminde çevreci bir hassasiyetle çağdaş bir dönüşüm başlattığını kaydeden Yenigün İnşaat CEO’su Fikret Yenigün, “Dünyanın en büyük başkentleri arasında yer alan Moskova’da bu önemli projeyi üstlenmekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. Yenigün şöyle devam etti:

“Bu proje, atık yönetimi alanındaki yeni teknolojilerin kullanılmaya başlanması bakımından önemli bir adım. Bu tesis, aynı kapsamda Moskova bölgesinde önümüzdeki 4 yılda inşa edilecek 4 tesisten biri olacak. Buralardan elde edilecek enerji, Moskova ve çevresindeki çok sayıda çöp depolama alanının kapatılmasını sağlayarak kentin atık yönetiminin optimize edilmesine yardımcı olacak. Her tesis, 5 milyon insanın yılda yarattığı yaklaşık 700 bin ton kalıntı atığı işleyecek ve 75 MW elektrik üretecek. Bölgede yaşayan yaklaşık 1,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacı bu tesislerden sağlanacak.”

YENİGÜN’ün önümüzdeki günlerde başlayacağı ve projenin ilk aşaması olan katı yakıt deposu inşaatı 2022 yılında tamamlanacak.

YENİGÜN

Türkiye’nin en köklü uluslararası müteahhitlerinden biri olan YENİGÜN, 1973 yılında kuruldu. Yarım asra yaklaşan güçlü deneyimiyle YENİGÜN, taahhüt işlerinin yanı sıra gayrimenkul geliştirme, enerji, turizm ve otel işletmeciliği gibi farklı alanlarda küresel ölçekte projeler yürütüyor. YENİGÜN İnşaat, üst yapı projelerinde bir taraftan toplu konut, lüks konut, ticari / kurumsal binalar, oteller ve turizm tesisleri inşa ederken, birçok ulaşım, kentsel altyapı, endüstriyel yapılar ve enerji projelerine de imza atıyor. YENİGÜN, Türkiye dışında başta Rusya olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde havaalanları, otoyollar, metro ve raylı sistemler, boru hatları, arıtma tesisleri, hidroelektrik santralleri, üretim tesisleri ve petrokimya kompleksleri inşa etti.

Alternative Generating Company – 1

AGC-1, Moskova bölgesinde belediye katı atıkları için ısıl işlem kullanarak enerji üreten tesis inşaatları alanında çalışıyor. Firma, bu tür tesislerin yapım hakları için 2017 yılında Rusya’da açılan ilk ihaleyi kazandı. Hem tesislerin inşaat süreci organizasyonunu, hem de sonrasında devreye alma ve işletme faaliyetlerini üstlenen AGC-1, çevreci bir yaklaşımla atık yönetimi sorununu çözmeyi ve Rus sanayisine yeni bir alan oluşturmayı hedefliyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.