Business World Global

19. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali “Bizim için Şampiyon” filmini ağırladı.

19. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali “Bizim için Şampiyon” filmini ağırladı.
01 Kasım 2019 - 18:52

Türkiye’den T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu ile Almanya’dan Hessen Eyaleti Bilim ve Sanat Bakanlığı ,Frankfurt Anakent Belediyesine bağlı Kültür Dairesi ile Şehircilik ve Pazarlama dairesi, Filmhaus Frankfurt ve sponsorların desteği, Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından ve TÜRSAK Vakfı Türkiye proje ortaklığı ile Hüseyin Sıtkı başkanlığında düzenlenen, 19.Türk Film Festivali | International / Frankfurt/M.’nde “Bizim için Şampiyon”un özel gösterimi filmin başrol oyuncularından Ekin Koç’un Baskın’ın katılımı ile gerçekleşti.

“Jokey Stilini Öğrendim!”

31 Ekim Perşembe günü gerçekleşen gösterim sonrası festival kent merkezindeki Cinestar Metropolis’teki söyleşiye katılan Ekin Koç soruları yanıtladı.

Sette hayvanlarla çalışmanın zorluğundan bahsede genç oyuncu filmdeki ata göre çekim saatlerini ayarladıklarını iletti. Daha önceden ata bindiğini ifade eden Koç, bu film için “Jokey Stili”ni öğrendim ve çok çalıştım dedi. Bu rol için 10 kilo verip 66 kiloya kadar düştüğünü anlatan Koç, “Daha sonra oradan kalmam gerekti, çünkü çok sağlıksız görünüyordum.” dedi.

“Bizim için Şampiyon”

Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini konu ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Türk atçılığının önemli ismi Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisini kazanan bir attır. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi Halis Karataş, birlikte unutulmaz başarılara imza attılar. İkilinin 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi. Bold Pilot’ın diğer bir başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman’ın bir araya gelmesine vesile olması. Ünlü jokey ve Begüm Atman arasındaki destansı aşkın konu edildiği filmin yönetmen koltuğunda, Ahmet Katıksız oturuyor. Senaryosunu Katıksız ile Serkan Yörük’ün kaleme aldığı filmde ünlü jokey Halis Karataş’a Ekin Koç, Begüm Atman’a ise Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise usta oyuncu Fikret Kuşkan canlandırıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.